مقالات

هر آنچه لازم است درباره چراغ جلو و چراغ خطر کروز بدانید

چراغ جلو و چراغ خطر

شرکت کروز با کمک تجهیزات پیشرفته‌ای که دارد، چراغ جلو و چراغ خطر باکیفیتی تولید می‌کند. چراغ از اجزای بسیار مهم در هر خودرویی محسوب می‌شود. در واقع این قطعه علاوه بر این که وظیفه دارد روشنایی را تأمین کند، در ایمنی و زیبایی خودرو نیز بسیار مؤثر می‌باشد. با این حال باید گفت یکی از نیازهای اساسی که خودروسازان برای تولید خودروهای خود دارند، تأمین چراغ جلو و چراغ خطر برای خودرو می‌باشد.

خرید چراغ جلو خودرو

در قسمت جلوی خودرو دو چراغ وجود دارد، چراغی که برای نور پایین به کار برده می‌شود و یک چراغ که برای نور بالا کاربرد دارد. این چراغ‌ها موجب روشن شدن جاده یا مسیر خیابان در تاریکی برای راننده می‌شوند. همچنین رانندگان دیگر نیز با کمک چراغ جلو از وجود ماشین باخبر می‌شوند. چراغی که در قسمت جلو قرار دارد و برای نور پایین است. این چراغ به شکل جانبی در جلو و عقب ماشین طیف کمی از نور را منتشر خواهد کرد. این موضوع موجب می‌شود تا چشم رانندگان دیگر آزرده نشده و انعکاس کمی داشته باشد.

چراغ نور بالا نیز موجب تمرکز نوری بالا شده و نور را با توزیع بسیار شدیدی منتشر می‌کند. از این چراغ فقط در مواردی در جاده یا ماشین‌های روبه‌رو که با نور عادی قابل مشاهده نباشند، استفاده خواهد شد.

خرید چراغ خطر خودرو

چراغ خطر خودرو که با آن فلاشر نیز گفته می‌شود، در قسمت عقب و جلوی خودرو قرار گرفته است. هنگامی که راننده چراغ فلاشر را روشن خواهد کرد در واقع به دیگر رانندگان این پیغام را می‌دهد که برایش یک مشکل رخ داده است و در حالت ترس از بروز یک مشکل یا هشدار یک خطر ناگهانی می‌باشد. از این چراغ فقط باید در زمان هشدار دادن یا بروز مشکلات ترافیکی استفاده شود.

شرکت کروز یکی از شرکت‌های بزرگ تأمین کننده قطعات خودرو است. این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی و تولید چراغ خودرو را انجام می‌دهد. این شرکت توانسته است در این زمینه نیاز خودروسازان را به خوبی تأمین کند.

خرید چراغ خطر خودرو

قطعات چراغ جلو چراغ خطر خودرو

چراغ جلو و چراغ خطر که در خودرو به کار رفته‌اند، دارای قطعات مختلفی هستند. هر یک از این قطعات عملکرد مخصوص به خود را دارند. انواع چراغ خودرو و قطعات به کار رفته در چراغ جلو و چراغ‌های خطر خودرو شامل مواردی مانند اتصالات برقی و مکانیکی، موارد پلاستیکی، لنز شفاف، پشت چراغ، بازتاب دهنده های نور، درپوش بردهای الکترونیکی برای تأمین روشنایی، بزل تزیینی، دسته سیم واسط و کانکتور، قطعات دایکستی، تنظیم کننده برقی و مکانیکی سطح نور چراغ، فنر، لامپ، پیچ و قطعات استاندارد می‌باشد. برای تولید هر کدام از این قطعات از مهندسی و طراحی حرفه‌ای استفاده می‌شود.

طراحی چراغ جلو خودرو توسط کروز

طراحی چراغ جلو و چراغ خطر خودرو با استفاده از نرم‌ افزارهای مخصوص و از طریق تکنولوژی‌های پیشرفته صورت می‌گیرد. در حقیقت از ترکیب معماری نور و رنگ برای داخل چراغ استفاده می‌شود. چراغ خودرو تأثیر بسزایی در ایمنی و آسایش خودرو دارد. شرکت کروز یکی از تأمین کنندگان بزرگ چراغ خودروهای داخلی سایپا، ایران خودرو و پارس خودرو می‌باشد و در این زمینه به نیازهای صنعت خودروسازی به خوبی پاسخ داده است.

همچنین این شرکت در تلاش است تا طراحی و ساخت انواع چراغ‌های خودروهای جدید کشورمان مانند سایپا، گروه بهمن، سمند سال، رانا لوکس و رهام را نیز انجام دهد و در صورتی که به استانداردهای نهایی دست پیدا کند، تولید انبوه چراغ را برای این خودروها انجام خواهد داد.

فرآیند ساخت چراغ خودرو

مواد اولیه‌ای که برای تولید چراغ‌های جلو و چراغ خطر به کار برده می‌شوند از کیفیت لازم برخوردار بوده و تولید این چراغ‌ها با استفاده از ماشین‌آلات جدید و پیشرفته و مطابق با معیارهای جهانی صورت می‌گیرد. در نتیجه چراغ‌های تولید شده توسط این شرکت دارای کیفیت بالایی هستند. تجهیزاتی که برای ساخت چراغ‌های جلو و چراغ خطر کروز به کار برده می‌شود، از تکنولوژی‌های جدید های تک و نیمه رباتیک می‌باشد. همچنین برای تولید این چراغ‌ها سالن تولید دارای اتاق تمیز با فیلترهای هپا است. به طوری که می‌تواند ذرات کوچک‌تر از ۳ میکرون را جذب کند.

در این اتاق‌ها کوره‌های مادون قرمز و ماورای بنفش و ربات ‌های لاک زنی وجود دارد که چسب کاری را به صورت ۶ محوره و با کمک تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی آبکاری در خلاء انجام می‌دهند. این موضوع موجب شده تا چراغ‌های تولید شده از ویژگی‌هایی مانند کیفیت بالا و حذف ذرات معلق روی سطح و داخل چراغ برخوردار باشند.

انواع چراغ خودرو

انواع چراغ خودرو

شرکت کروز چراغ‌های مختلفی برای بدنه خودرو تولید می‌کند. چراغ‌های ترکیبی که برای قسمت جلوی خودرو ساخته می‌شوند، شامل نور پایین و بالا، چراغ جانبی راهنما بر روی آینه بیرونی، راهنما و موقعیت جلو، چراغ مه شکن جلو و مه شکن عقب و شبرنگ، چراغ سوم ترمز، چراغ پلاک خودرو، دنده عقب، راهنما، موقعیت عقب، چراغ روشنایی روز، چراغ‌های ترکیبی خطر عقب که شامل چراغ ترمز بوده، چراغ داخل صندوق و بین درب، چراغ سقف و چراغ نقشه خوان و داخل داشبورد می‌باشد.

سخن پایانی

چراغ جلو و چراغ خطر دارای اهمیت بسیار زیادی برای ایمنی خودرو هستند. با این حال اگر قصد این چراغ‌ها را  دارید لازم است بدانید چراغ‌های تولید شده توسط شرکت کروز دارای کیفیت بالایی هستند. مواد اولیه‌ای که برای تولید چراغ‌های جلو و چراغ خطر به کار برده می‌شوند از کیفیت لازم برخوردار هستند. تولید این چراغ‌ها مطابق با معیارهای جهانی است، پس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *