مقالات

راهنمای خرید بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری از انواع بلبرینگ‌های کاربردی است که در صنایع مختلف از آن استفاده زیادی می‌شود. این نوع بلبرینگ با در نظر گرفتن ابعادی که دارد، از کاربردهای مختلفی برخوردار است. شرکت EZO و شرکت NSK از جمله برترین تولیدکنندگان انواع بلبرینگ‌های مینیاتوری هستند. در این مقاله ما می‌خواهیم شما را با بلبرینگ‌های مینیاتوری، کاربرد آن و نکات بسیاری در این زمینه بیشتر آشنا کنیم.

بررسی بلبرینگ مینیاتوری

از انواع مختلف بلبرینگ می‌توان به بلبرینگ مینیاتوری اشاره کرد. این نوع بلبرینگ چون دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، بنابراین در شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلبرینگ مینیاتوری دارای سایز کوچک‌تر نسبت به انواع معمولی است. شما می‌توانید این نوع بلبرینگ‌ها را از سایز ۱.۵ میلی متر تا ۹ میلی‌متر پیدا کنید. در تقسیم بندی بلبرینگ‌ها، نوع بلبرینگ مینیاتوری در طبقه اندازه کوچک قرار دارد. بلبرینگ‌های مینیاتوری از جمله بلبرینگ‌های شیار عمیق به شمار می‌آیند. ابعاد این بلبرینگ خیلی کوچک بوده و از آن‌ها در صنایع حساس استفاده می‌شود. همچنین این نوع دارای سرعت‌های بالا هستند. بنابراین در سرعت‌های خیلی بالا این نوع بلبرینگ دوران بسیار خوبی دارد.

کاربرد بلبرینگ مینیاتوری

از جمله مهم‌ترین کاربردهای بلبرینگ‌های مینیاتوری می‌توان به استفاده از آن در صنایع گاز، تجهیزات دندان پزشکی و دستگاه‌های اندازه‌گیری اشاره کرد. این نوع بلبرینگ‌ها توسط شرکت‌های چینی، ژاپنی و آلمانی تولید با ابعاد و اندازه‌های کوچک تولید می‌شوند. از جمله انواع بلبرینگ مینیاتوری می‌توان به نوع لبه دار و استیل آن اشاره کرد. هر یک از این بلبرینگ‌ها برای مورد خاصی مناسب هستند. برای مواردی که لازم است سرعت بالا باشد بلبرینگ‌های سرامیکی استفاده می‌شوند. برای تولید تجهیزات پزشکی از بلبرینگ‌های مینیاتوری استفاده زیادی می‌شود. همچنین بلبرینگ‌های مقاوم و سریع مینیاتوری به منظور تولید مته دندان پزشکی به کار برده می‌شوند. از دیگر کاربردهای این نوع بلبرینگ می‌توان استفاده در میکروسکوپ‌ها یا صنایع هوافضا را نام برد. در صنایعی که ظرافت و حساسیت اهمیت زیادی دارد این نوع بلبرینگ‌ها به کار برده می‌شوند.

خرید بلبرینگ و هرزگرد

خرید بلبرینگ و هرزگرد

بلبرینگ‌ها و هرزگردها از قطعات بسیار مهمی هستند که به موتور خودرو وصل می‌شوند. این قطعات فنی دارای کاربردها و کارایی مختلفی هستند. هرزگرد ها به بلبرینگ‌ها وصل می‌شوند. بنابراین هر نوع مشکلی که در بلبرینگ‌ها وجود داشته باشد، موجب قفل شدن هرزگرد نیز خواهد شد. حتی در برخی مواقع تسمه خودرو نیز پاره می‌شود. پس هنگام شنیدن جیرجیر در زمان رانندگی ممکن است بلبرینگ‌ها دچار مشکل شده یا هرزگرد ها خراب شده باشند. با وجودی که بلبرینگ‌ها و هرزگردها دارای اندازه‌های کوچکی هستند، اما بلبرینگ‌ها مثل سیستم ترمز خودرو دارای اجزای مختلفی می‌باشند. در حقیقت انواع بلبرینگ دارای اجزای مختلفی بوده که در کنار هم با ظرافت کار می‌کنند. هرزگرد ها دارای ساختار ساده‌تری در مقایسه با بلبرینگ‌ها می‌باشند. شما می‌توانید برای خرید لوازم یدکی خودرو به فروشگاه شجاع پارت مراجعه کنید. ما در فروشگاه خود امکان خرید بلبرینگ و هرزگرد در کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای شما فراهم کرده‌ایم.

بلبرینگ‌ مینیاتوری تک ردیفه

این نوع بلبرینگ‌ها دارای قطر کمتر از ۱۰ میلی متر هستند. همچنین بلبرینگ‌های تک ردیفه مینیاتوری دارای کاربردهای مختلف و قیمت مقرون به صرفه می‌باشند. این نوع بلبرینگ‌ها از جمله انواع all round به شمار می‌آیند.

بلبرینگ‌های مینیاتوری تک فلج دار

یکی دیگر از انواع بلبرینگ مینیاتوری نوع فلج دار است. برای مواردی که لازم است در جهت محور بلبرینگ به کار برده شود، قطر داخلی بلبرینگ فلج دار بسیار مناسب است. این نوع بلبرینگ‌ها محکم بسته شده و با کمک آن می‌توانید عملیات سوراخ و نصب را راحت‌تر انجام دهید. این نوع بلبرینگ‌ها در ماشین آلات راه‌سازی به کار برده می‌شوند. همچنین این بلبرینگ‌ها از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

بلبرینگ‌ مینیاتوری پر ساچمه

بلبرینگ‌ مینیاتوری پر ساچمه

این نوع از انواع بلبرینگ مینیاتوری دارای ظرفیت بالایی برای تحمل بار بیشتر هستند. چون حداکثر تعداد ساچمه در آن‌ها به کار رفته است. بنابراین بدون نیاز به قفسه می‌توانند به خوبی کار کنند.

بلبرینگ شیار عمیق سری 6

این نوع مدل دارای قابلیت‌های مختلفی هستند. از جمله ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به دوام بالا و مقاومت زیاد اشاره کرد. در مقایسه با دیگر نمونه‌های بلبرینگ مینیاتوری این نوع از اندازه کوچک‌تری برخوردار است. بنابراین شما می‌توانید برای کارهای ظریف و خاص از بلبرینگ شیار عمیق سری ۶ مینیاتوری استفاده کنید.

بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق سری V6

در این نوع بلبرینگ‌ها مجموعه‌ای از ساچمه‌ها به کار رفته است. بنابراین این نوع بلبرینگ دارای توانایی تحمل بار زیاد است و سایز تقریباً کوچکی دارد.

بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق MR

این نوع از انواع بلبرینگ‌های مینیاتوری نیز سایز کوچکی دارند. در مقایسه با قطعات دیگر نیز می‌توانند وزن بار بیشتری را تحمل کنند. همچنین شما می‌توانید برای انجام کارهایی که لازم است سرعت دورانی بالا باشد، این نوع را انتخاب کنید.

بلبرینگ شیار عمیق سری R

بلبرینگ شیار عمیق سری R

برای انجام کارهای حساس و کوچک شما می‌توانید از این مدل بلبرینگ استفاده کنید. این نوع بلبرینگ همچنین برای کارهایی که لازم است دقت زیادی در آن‌ها انجام شود، کاربرد دارند. این مدل دارای سرعت بالا و قابلیت تحمل وزن زیاد است.

متریال بلبرینگ‌های مینیاتوری

برای ساخت و تولید بلبرینگ مینیاتوری از متریال های مختلف استفاده می‌شود. از جمله متریال های کاربردی برای تولید این قطعات می‌توان به سرامیک، فولاد ضد زنگ، هیبرید و فولاد غلتکی اشاره کرد. همچنین برای ساخت بلبرینگ مینیاتوری متریالی مثل ساچمه سرامیکی و رینگی که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند، به کار برده می‌شود.

ویژگی‌های بلبرینگ‌ مینیاتوری فولاد غلتکی

بلبرینگ‌های مینیاتوری که با استفاده از فولاد غلتکی ساخته می‌شوند دارای قیمت اقتصادی هستند. همچنین این بلبرینگ‌ها می‌توانند وزن زیادی را تحمل کنند. شما می‌توانید در بازه دمایی بین منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد از این نوع بلبرینگ‌ها استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های بلبرینگ‌های فولادی مینیاتوری که با فولاد غلتکی ساخته می‌شوند، می‌توان به قابلیت ضد آب، ضد شوک و مغناطیسی و رسانایی اشاره کرد.

ویژگی‌های بلبرینگ‌ مینیاتوری فولاد ضد زنگ

ویژگی‌های بلبرینگ‌ مینیاتوری فولاد ضد زنگ

بلبرینگ‌های مینیاتوری که با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند، دارای ویژگی‌های بهداشتی و ضد خوردگی هستند. همچنین این بلبرینگ‌ها برای روانکاری با روغن در صنایع غذایی استفاده می‌شوند و تحمل بار در آن‌ها بالا است. شما می‌توانید در بازی دمایی بین منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد از آن‌ها استفاده کنید.

ویژگی بلبرینگ‌های هیبریدی

بلبرینگ‌های هیبریدی با نام بلبرینگ‌های ترکیبی معرف هستند. این نوع بلبرینگ با استفاده از ساچمه سرامیکی و رینگ از جنس فولاد تولید می‌شوند. در مقایسه با انواع بلبرینگ با ساچمه فولادی، این نوع بلبرینگ کمتر دچار سایش و فرسودگی می‌شود. همچنین برای ژنراتورها و موتورها گزینه مناسبی هستند. چون ساچمه‌های سرامیکی به عنوان عایق جریان شناخته می‌شوند. نسبت به نمونه‌های دیگر مثل بلبرینگ ساچمه فولادی این نوع بلبرینگ دارای وزن سبک‌تر و تحمل سرعت بالاتر است.

ویژگی‌های بلبرینگ سرامیکی

بلبرینگ سرامیکی با استفاده از متریال سرامیک ساخته می‌شود. این نوع بلبرینگ از سرعت بالایی برخوردار است و نسبت به سایش می‌تواند مقاومت خوبی از خود نشان دهد. از دیگر ویژگی‌های این بلبرینگ می‌توان به ضد خوردگی و عمر طولانی و دوام بالای آن اشاره کرد. همچنین نسبت به نمونه‌های مشابه مثل بلبرینگ‌های فولادی وزن سبک‌تری دارد. برای استفاده خشک بلبرینگ سرامیکی گزینه مناسبی است. برای اجرای اضطراری و فوق‌العاده مانند دمای بالا نیز این بلبرینگ خصوصیات خوبی دارد. غیر مغناطیسی بودن و تحمل سرعت بسیار بالا از دیگر ویژگی‌های بلبرینگ سرامیکی است.

قیمت بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ‌های مینیاتوری دارای انواع مختلفی در بازار هستند. هر یک از آن‌ها دارای کاربردهای مخصوص به خود بوده و جهت مصارف خاصی استفاده می‌شوند. با در نظر گرفتن نوع مصرف این بلبرینگ‌ها دارای قیمت‌های مختلفی هستند. بنابراین برای خرید بلبرینگ و هرزگرد باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. از جمله این موارد می‌توان به نوع مصرف، جنس و متریالی که بلبرینگ دارد، اشاره کرد. این موارد روی قیمت‌گذاری بلبرینگ مؤثر هستند. خوب است بدانید ما در فروشگاه شجاع پارت انواع بلبرینگ مینیاتوری را در برندهای مختلف برای کاربردهای گوناگون به فروش می‌رسانیم.

خرید بلبرینگ مینیاتوری

خرید بلبرینگ مینیاتوری

اگر قصد خرید بلبرینگ مینیاتوری و انواع هرزگرد را دارید، باید به کیفیت این دو قطعه توجه زیادی داشته باشید. زیرا عملکرد این دو قطعه بر روی هم تأثیر می‌گذارد. یکی از نکاتی که هنگام خرید بلبرینگ و هرزگرد باید به آن دقت داشته باشید، بررسی کردن قابلیت تحمل بار خودرو است. زیرا بلبرینگ‌ها با نمونه‌های مختلفی طراحی می‌شوند. اگر باری که به قسمت‌های مختلف اتومبیل وارد می‌شود، به صورت شعاعی باشد، رول بیرنگ ها گزینه مناسبی هستند. بنابراین از طریق ارزیابی کردن میزان مقاومت خودرو و سرعت آن می‌توانید بهترین بلبرینگ و هرزگرد را برای خودروی خود خریداری کنید.

خرید اینترنتی بلبرینگ مینیاتوری

خرید لوازم یدکی خودرو را باید با دقت بالایی انجام داد. فروشگاه شجاع پارت یکی از مراکزی است که انواع بلبرینگ مینیاتوری را با کیفیت بالا عرضه می‌کند. این فروشگاه یکی از مراکز پخش لوازم یدکی خودرو است که به صورت اینترنتی کار می‌کند. همچنین باید گفت که کارشناسان فروش ما دارای تجربه کاری بالایی هستند و شناخت کاملی نسبت به قطعات انواع اتومبیل دارند. بنابراین شما می‌توانید از مشاوره و راهنمایی این کارشناسان برای خرید لوازم یدکی خودرو کمک بگیرید. ضمن اینکه با مراجعه به فروشگاه شجاع پارت خیلی راحت می‌توانید به صورت آنلاین خرید بلبرینگ و هرزگرد را با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام دهید.

سخن پایانی

بلبرینگ و هرزگرد از قطعات بسیار مهم در خودرو هستند. از انواع بلبرینگ می‌توان به نوع مینیاتوری آن اشاره کرد که با وجود اندازه کوچک دارای قابلیت‌های مختلفی است. شما می‌توانید به فروشگاه شجاع پارت که یکی از مراکز پخش لوازم یدکی خودرو است مراجعه کنید و انواع بلبرینگ مینیاتوری را خریداری کنید.

شجاع پارت تامین کننده قطعات یدکی خودرو در کمترین زمان ممکن میتواند بهترین محصولات را با نازلترین قیمت در خدمت شما عزیزان قرار دهد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *