دسته‌بندی نشده

دلایل روشن نشدن ماشین (دیر استارت خوردن خودرو)

دلایل دیر استارت خوردن خودرو

دلیل روشن نشدن ماشین چیست؟

مثل هر روز صبح، ماشین خود را از پارکینگ منزل بیرون می‌آورید تا به محل کار بروید. اما امروز صبح، نمی‌خواهد شروع شود! روشن نشدن ماشین می‌تواند یک آزار اساسی برای شما ایجاد کند، بنابراین اگر اطلاعاتی در مورد مکانیک خودرو ندارید، با امداد خودرو تماس می‌گیرید. آن ها می‌گویند که باید در محل حاضر شوند و شاید هزینه‌ های گزافی را برای شما تحمیل کنند. اما صبر کنید هنوز می‌توانید چند نکته ساده را بررسی کنید تا متوجه شوید و مشکل را به راحتی حل کنید.

 

شرکت شجاع پارت نمایندگی رسمی انواع قطعات خودرو در ایران است که شما می توانید قطعات و تجهیزات مناسب برای خودروی خود را با پایین ترین قیمت موجود در بازار از ما خریداری کنید.

 

شرکت شجاع پارت نمایندگی رسمی انواع قطعات خودرو در تهران است که شما می توانید قطعات و تجهیزات متناسب با خودرو خود را از ما با قیمت مناسبی خریداری کنید.

 

 • 1- اتصالات سر باتری را بررسی کنید

وقتی نمی‌ توانید ماشین خود را روشن کنید، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید باتری است. در واقع اغلب علت آن است و می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله اتصالات سر باتری که ممکن است به درستی سفت نشده باشد. در این صورت، پس از تمیز کردن سر باتری‌ ها، به سادگی آن ها را دوباره سفت کرده و دوباره استارت بزنید.

 

 • ۲- خالی بودن باک بنزین

شما اغلب قبل از توقف در پمپ بنزین و سوخت‌گیری با سوخت خود رانندگی می‌کنید. ممکن است مشکل از آنجا باشد که بیش از حد حواس‌ تان پرت است و به موقع بنزین نزده‌اید، در نتیجه سوختی در باکتان باقی نمی‌ماند و به همین دلیل ماشینتان روشن نمی‌شود. این خطا بی‌دقتی جدی نیست و فقط باید سوخت را دوباره پر کنید تا اگر بنزینی است دوباره روشن شود. از طرفی اگر گازوئیل باشد ممکن است پمپ از کار افتاده باشد و برای اینکه ماشین دوباره به حالت عادی کار کند باید مدتی تلاش کنید تا موتور روشن شود.

 

 • ۳- به سالم بودن باتری دقت کنید

جدا از اینکه سر باتری‌ ها محکم هستند و باتری تمیز است، ممکن است باتری از کار افتاده بوده و دیگر کار نکند. در این صورت نمی‌ توانید وسیله نقلیه خود را روشن کنید. برای شروع، سر باتری خود را به باتری ماشین دیگری متصل کنید تا به شما کمک کند، از قطب منفی باتری شروع کنید و به طرف منفی باتری دیگر ماشین وصل کنید. همین کار را برای قطب مثبت هم انجام داده و بعد از اتصال هر دو طرف استارت بزنید.
احتمال دارد که باتری دوباره به کار افتاده و کار کند. اما مهمتر از همه این است که یک باتری جدید بخرید تا باتری قدیمی ‌را عوض کنید. توجه داشته باشید که یک باتری عمر محدودی داشته و این عمر به طور کلی سه تا پنج سال طول می‌کشد.

 

 • 4- مشکل استارت خوردن

اگر کلید استارت خود را در محفظه استارت قرار دهید و وقتی آن را می‌چرخانید، هیچ اتفاقی نیافتد یا اگر دکمه فشاری را که به عنوان کی لس استارت استفاده می‌کنید فشار دهید، استارت نخورد، اگر باتری را چک کرده باشید و همه چیز خوب باشد، مشکل شما از استارت خودرو است. حتی می‌توانید مطمئن شوید که صدای جیر جیر یا صدای کلیک را می‌شنوید. در این صورت باید با مکانیک تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

 

 • 5- سرباتری اکسید شده

اگر با روشن نشدن ماشین روبرو شدید، دوباره باتری خود را بررسی کنید. اگر متوجه اکسیداسیون سبز یا سفید روی شاخه ‌ها و سرباتری شدید، ممکن است مشکل همچنان وجود داشته باشد. در این مورد، خوردگی کنتاکت ‌ها است. سپس باید سرباتری نگهدارنده را شل کنید، مراقب باشید که همیشه ابتدا نگاتیو را برداشته و دستکش بپوشید و عملیات اکسیداسیون را انجام دهید، زیرا ممکن است پتاس سوزاننده باشد که بسیار خورنده است. یک برس بردارید و پایانه‌ ها را تمیز کنید. زنگ‌ زدگی را بیرون بیاورید، دوباره آن را به برق زده و استارت بزنید.

 

 • 6- مشکل باتری ریموت

اگر متوجه شدید که ریموت خودرو از راه دور شما پاسخ نمی‌دهد، ممکن است خودرو مشکلی نداشته باشد، اما باتری ریموت ممکن است تمام شده باشد. در این صورت لازم است به دستورالعمل‌ های عملیاتی شرکت سازنده مراجعه کنید تا بدانید در این مورد چگونه خودرو خود را باتری انداخته و روشن کنید.

 

 • 7 – رله پمپ سوخت

شما موفق می‌شوید وسیله نقلیه خود را روشن کنید، اما متوجه می‌شوید که موتور صدای ضعیفی می دهد و سپس خاموش می‌شود. در این حالت احتمال خرابی پمپ یا رله پمپ بنزین زیاد است. شما هیچ راه حل دیگری ندارید جز تعمیر آن توسط مکانیک که باید با او تماس بگیرید. او باید به محل شما بیاید یا باید از یک یدک کش بخواهید که ماشین شما را به تعمیرگاه برساند.

 

 • 8 – نگذاشتن در حالت p در گیربکس اتوماتیک

شما صبح زود بلند شده‌اید و کاملا بیدار نیستید در نتیجه ماشین خود را که دارای گیربکس اتوماتیک است در حالت p قرار نداده باشید. ماشین روشن نمی‌شود اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا واقعاً روی نقطه P قرار دارد یا خیر. در واقع، اگر موقعیت اهرم دنده را روی D یا R رها کرده و خاموش کرده باشید، نمی‌توانید استارت بزنید. اهرم باید در موقعیت P یا پارکینگ باشد تا خودرو بتواند راه بیافتد.

 

 • 9- بررسی تسمه تایم

روشن نشدن ماشین می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد و یکی از آنها می‌تواند تسمه تایم باشد. در واقع این تسمه باید همیشه در شرایط خوبی باشد و به طور مرتب بر آن نظارت شود. اگر آسیب ببیند، خرابی آن می‌تواند عواقب جدی برای موتور خودروی شما داشته باشد یا حتی کشنده باشد. در این صورت، فوراً با یک یدک‌کش تماس بگیرید تا وسیله نقلیه شما را نزد مکانیکی ببرند که بتواند تسمه تایم معیوب را تعویض کند.

 

برای خرید تسمه تایم متناسب با خودرو خود کلیک کنید.

 

دیگر دلایل روشن نشدن ماشین (دیر استارت خوردن خودرو)

 • خرابی سنسور دمای آب خودرو
 • خرابی شمع موتور و یا کوئل خودرو
 • ضعیف بودن جرقه شمع
 • نشتی روغن به محفظه احتراق
 • و …..

 

نتیجه‌گیری

این ۹ راه حل رایج‌ترین راه حل‌ ها برای بررسی و شناسایی زمانی هستند که ماشین شما روشن نمی‌شود، اما راه حل‌ های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است بی ضرر یا بسیار جدی تر باشند. اگر موضوع را بررسی کرده‌اید و هنوز نتوانسته‌ اید علت خرابی خودرو را بیابید، به شما اکیداً توصیه می‌کنیم که با یک متخصص تماس بگیرید که بتواند خرابی ماشین شما را پیدا کرده و تعمیر کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *