در حال نمایش 19 نتیجه

کمک فنر خودرو برند KDS کی دی اس 

خودرو یکی از وسایل بسیار کاربردی در جهان امروزه است، که برای حمل و انتقالات مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله با قطعات مختلف و متنوعی بهینه شده، تا بهترین تجربه‌ی کاربری را فراهم سازد. هنگامی که خودرو بر روی سطوح ناهموار حرکت می‌کند، ارتعاشات و نوسانات قابل توجهی به بدنه ماشین منتقل می‌ شود.

این ارتعاشات می‌توانند منجر به کاهش راحتی سفر، افزایش خستگی راننده و کاهش کارایی عملکرد خودرو شوند. در اینجا، کمک فنر با توانایی کنترل و تسکین این ارتعاشات به ایجاد یک تعادل مطلوب در خودرو کمک کرده و تاثیرات منفی نوسانات را به حداقل می‌ رساند.

این قطعه مهم، نه تنها در ایمنی رانندگی اساسی است بلکه در بهبود راحتی راننده و سرعت انجام حرکات خودرو نیز نقش بی‌اندازه‌ای ایفا می‌کند. از طراحی‌های نوین و جدید فنرها گرفته تا استفاده از مواد با کیفیت و تکنولوژی‌ های پیشرفته، همه به منظور بهبود کارکرد و عملکرد خودرو در شرایط مختلف جاده انجام شده است. در ادامه به شرح و برسی بیشتر این مطلب می‌ پردازیم، با ما همراه باشید.

 

کمک فنر kds

اجزا و قطعات کمک فنر

همان طور که اشاره شد، کمک فنر یکی از مهم‌ ترین قطعات سیستم تعلیق خودرو است. این قطعه، وظیفه کنترل و مهار حرکات بدنه خودرو را بر عهده دارد.

کمک فنر از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

 • سیلندر: سیلندر، بخش اصلی کمک فنر است که پیستون را در خود جای داده و معمولا از جنس آلومینیوم یا فولاد ساخته می‌شود.
 • پیستون: پیستون، بخش دیگری از کمک فنر است که وظیفه کنترل حرکات بدنه خودرو را بر عهده دارد. پیستون نیز، معمولا از جنس آلیاژ آلومینیوم ساخته می‌شود.
 • در داخل سیلندر، سیالی با نام روغن کمک فنر وجود دارد. این روغن، وظیفه ایجاد اصطکاک و کنترل حرکات بدنه خودرو را بر عهده دارد.

 

انواع کمک فنر

کمک فنرها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند. از جمله انواع کمک فنر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک فنر هیدرولیک 
 • کمک فنر گازی 
 • کمک فنر مغناطیسی 

 

علائم خرابی کمک فنر 

از جمله علائم خرابی کمک فنر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لرزش خودرو
 2. کج شدن خودرو
 3. فرمان‌پذیری ضعیف خودرو
 4. فرسایش زودهنگام سایر قطعات خودرو

اگر هر یک از این علائم را در خودرو خود مشاهده کردید، باید به سرعت کمک فنر ها را بررسی کنید.

 

کمک فنر برند KDS 

کمک فنر‌ ها انواع مختلفی دارند که از نظر ساختار، مواد اولیه و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. یکی از برند‌ های معتبر و باکیفیت ساخت کره که در ایران مونتاژ می‌شود، برند KDS است. کمک فنر‌ های KDS از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت ساخته می‌شوند و دارای استاندارد‌ های لازم هستند.

 

مزایای کمک فنر KDS

کمک فنر‌های KDS دارای مزایای متعددی هستند که از جمله آن‌ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالا
 • عملکرد عالی
 • ایمنی بالا

 

انواع کمک فنر KDS

کمک فنر‌ های KDS در انواع مختلف گازی، روغنی و گازی-روغنی تولید می‌ شوند. هر یک از این انواع دارای ویژگی‌ های خاص خود بوده و برای کاربرد‌ های متفاوتی مناسب هستند.

 

کمک فنر گازی

کمک فنر گازی از یک پیستون و یک دیافراگم گازی تشکیل شده است. این نوع کمک فنر‌ها دارای عملکرد سریع‌تری نسبت به کمک فنر‌های روغنی هستند و برای خودروهای اسپرت و پرقدرت مناسب هستند.

 

کمک فنر روغنی

کمک فنر روغنی از یک پیستون و یک محفظه روغن تشکیل شده است. این نوع کمک فنر‌ها دارای عملکرد نرم‌تری نسبت به کمک فنر‌های گازی هستند و برای خودروهای سواری و خانوادگی مناسب هستند.

 

کمک فنر گازی-روغنی

کمک فنر گازی-روغنی ترکیبی از کمک فنر‌های گازی و روغنی است. این نوع کمک فنر‌ها دارای عملکردی بین کمک فنر‌های گازی و روغنی بوده و برای خودروهایی که نیاز به عملکردی هم‌ زمان نرم و سریع دارند، مناسب است.

 

کلام آخر

در نهایت به شرح و برسی کمک فنر پرداختیم. کمک فنرهای KDS را می‌توانید از فروشگاه‌ های لوازم یدکی معتبر خریداری کنید. هنگام خرید، حتما به اصالت کمک فنر توجه داشته باشید.

کمک فنر KDS یکی از برند های معتبر و باکیفیت در زمینه تولید کمک فنر برای خودرو های مختلف است. این کمک فنرها دارای کیفیت ساخت بسیار بالایی هستند و می‌توانند تا مدت‌ها بدون نیاز به تعویض، کار کنند. شما می توانید کمک فنر های KDS را از فروشگاه شجاع پارت خریداری کنید.